ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 1ΟΥ ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΙΣ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ – ΜΟΝΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΩΤΗΡΟΣ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ

Το 1ο ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης της Γ’ Λυκείου στις Θερμοπύλες – Μονή Μεταμορφώσεως Καμένων Βούρλων.
Προορισμός: Θερμοπύλες – Μονή Μεταμορφώσεως Καμένων Βούρλων.
Διάρκεια: Ημερησίου διδακτικού προγράμματος
Μεταφορικό μέσο : 1 λεωφορείο
Ημερ. αναχώρησης : Δεύτερα 13 Μαïου 2019
Αριθμός Μαθητών: 29
Συνοδοί: 3

Πρόγραμμα:

• 08.30΄ Αναχώρηση από το σχολείο
  • 09.00΄- 10.30΄Μουσείο και Ιστορικός χώρος Θερμοπυλών
  • 10.30΄- 12.30΄ Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως Καμένων Βούρλων
  • 13.30΄ Επιστροφή στο 1ο ΓΕΛ Λαμίας

Στην προσφορά θα πρέπει να συμπεριλαμβάνεται:
1.Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2. Φ.Π.Α και διόδια
3. Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
4.Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
5.Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο Διευθυντή του 1ο ΓΕΛ Λαμίας, αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 17 Απριλίου 2019 και ώρα 12:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή.

Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».
Τζανετάκης Παναγιώτης