Επαναπροκήρυξη 4ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης σε Καβάλα – ΚΠΕ Φιλίππων

επαναπροκηρύσουμε την εκδρομή, με καταληκτική ημερομηνία για προσφορές την Τετάρτη  17-04-2019 (ώρα 13.00΄). Τα υπόλοιπα ως έχουν:

H Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών του ΓΕΛ Μαρτίνου και συγκεκριμένα των Α’ και Β’ τάξεων στο ΚΠΕ Φιλίππων  (Καβάλα) στις 09-10-11-12/05/2019 (Πέμπτη – Κυριακή) στα πλαίσια περιβαλλοντικού προγράμματος με τα εξής χαρακτηριστικά:
Προορισμός: Καβάλα – ΚΠΕ Φιλίππων – Ξάνθη – Δράμα – Αμφίπολη

Διάρκεια: Τέσσερις (04) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 09/05/2019

Ημερομηνία επιστροφής: 12/05/2019

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 32

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3

Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο  καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) για όλες τις ημέρες των μετακινήσεων στην εκδρομή.

Συνοδό: καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.

Αριθμός διανυκτερεύσεων : τρεις (3) εκ των οποίων:

α) 9/5/2019 διαμονή στο ξενοδοχείο Λυδία (Lydia Hotel) (παρεχόμενη διανυκτέρευση από το ΚΠΕ Φιλίππων στα πλαίσια του προγράμματος) στην περιοχή Κρηνίδες Καβάλας.

β) 10-11/5/2019 (δύο βραδιές) ξενοδοχείο τριών αστέρων και άνω στην πόλη της Καβάλας με ημιδιατροφή.

Πρόγραμμα:

1η μέρα
Πέμπτη  9/5:

07.00 Αναχώρηση από Λάρυμνα 7:15 Συγκέντρωση όλων των μαθητών στο σχολείο και αναχώρηση από Μαρτίνο για Θεσσαλονίκη 12:30 Άφιξη Θεσσαλονίκη, επίσκεψη στα Κάστρα -Λευκό πύργο-Άγιο Δημήτριο 15:00 ομαδικό μεσημεριανό στα λαδάδικα 18.00 αναχώρηση για Κρηνίδες Καβάλας 20:30 τακτοποίηση στο ξενοδοχείο Λυδία (Lydia hotel)  21:00 ομαδικό δείπνο / διασκέδαση στη πόλη της Καβάλας

2η μέρα
Παρασκευή 10/5:

8:45 Αναχώρηση για ΚΠΕ / ΚΕΑ Φιλίππων 9:00 Άφιξη στο ΚΠΕ / KEA
13.00 Επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο Φιλίππων. Επίσκεψη στο Βαπτιστήριο της Λυδίας. 15:00 Άφιξη στην Καβάλα – ομαδικό φαγητό 16.30 περιήγηση στην πόλη της Καβάλας (Ιμαρέτ – παλιά πόλη) 18.30 άφιξη στο ξενοδοχείο – τακτοποίηση 21:00 ομαδικό δείπνο / ομαδική διασκέδαση στην πόλη της Καβάλας

3η μέρα
Σάββατο 11/5:

8:30 Αναχώρηση για Ξάνθη 9:30 άφιξη στην πόλη – περιήγηση στην παλιά πόλη. 14.00 ομαδικό φαγητό 15.00 αναχώρηση για δέλτα του Νέστου. 18.00 επιστροφή στο ξενοδοχείο – ξεκούραση – δείπνο – ομαδική διασκέδαση στην πόλη της Καβάλας

4η μέρα
Κυριακή 12/5

8:45 Αναχώρηση από Καβάλα . 9.30 Άφιξη στη Δράμα – περιήγηση στην πόλη – πάρκο Αγίας Βαρβάρας –  11.30 αναχώρηση για Αμφίπολη – επίσκεψη στο μουσείο της Αμφίπολης 13.30 Επιστροφή για Μαρτίνο: Θεσσαλονίκη – Παντελεήμονας – Πλαταμώνας – Πόροι. 17.30 Αναχώρηση  για Μαρτίνο με ενδιάμεσες στάσεις 21.45. άφιξη στο Μαρτίνο – 22.00 άφιξη στη Λάρυμνα.

Ζητείται Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης  Ασφαλιστική  «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα  που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «Τετραήμερη εκδρομή  σε  ΚΠΕ Φιλίππων », με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή  στο γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 17-04-2019 (ώρα 13.00΄).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την ίδια μέρα (Τετάρτη 17-04-2019) από επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του σχολείου,  τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του Συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ
ΠΕ02

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις και χαρακτηρίσθηκε , , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.