Πρόσκληση κατάθεσης οικονομικής προσφοράς για ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Το 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης, ζητά κατάθεση ενσφράγιστων προσφορών, σύμφωνα με την 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α., ΦΕΚ 681 τ.Β΄/06-03-2017, άρθρο 12, για την πραγματοποίηση ημερήσιας Εκπαιδευτικής  επίσκεψης στο πλαίσιο του Αναλυτικού Προγράμματος  στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Αντικείμενο του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη της καλύτερης οικονομικά προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου. Παρακαλούμε να μας αποστείλετε προσφορά, έως την Τετάρτη  16η Οκτωβρίου 2019 και ώρα 13:00. Η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί στις 18-10-2019 με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Αριθμός μαθητών που προβλέπεται να συμμετέχουν είναι 21 (είκοσι ενας)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών:  (03) Τρείς
  • Διάρκεια: Μία  (01) ημέρα
  • Ημερομηνία αναχώρησης: Παρασκευή 18/10/2019
  • Ημερομηνία επιστροφής: Παρασκευή 18/10/2019
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) Λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).

Πρόγραμμα μετακίνησης:

08:00     Αναχώρηση από ΕΠΑΛ Αταλάντης                                                                        11:00     Άφιξη στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο και ξενάγηση για 3,5 ώρες.                     14:30     Αναχώρηση με προορισμό το ιστορικό κέντρο και περιήγηση στους            δρόμους της Πλάκας.                                                                                                                 15:00     Ελεύθερος χρόνος για φαγητό και ξεκούραση.                                                    17:30     Συγκέντρωση στην πλατεία Συντάγματος και αναχώρηση για Αταλάντη.    20:30      Άφιξη στην Αταλάντη.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Δικαίωμα συμμετοχής:  Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία, που πληρούν τις κατά νόμο προϋποθέσεις για την παροχή της εν λόγω υπηρεσίας.

Σύνταξη και υποβολή προσφορών: Οι προσφορές θα υποβληθούν στο 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης, σε κλειστό φάκελο, από 11 Οκτωβρίου      έως  και 16 Οκτωβρίου  2019 ώρα 13:00. Μαζί με την προσφορά του,  κάθε ταξιδιωτικό γραφείο και στον ίδιο φάκελο με αυτήν θα καταθέσει απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, στην οποία θα αναγράφεται ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας και μάλιστα σε ισχύ.

Όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος, μπορούν να υποβάλουν τις προσφορές τους με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

α) προσωπικά ή διά εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου στο ενδιαφερόμενο σχολείο

β) με συστημένη ταχυδρομική επιστολή που θα απευθύνεται στο ενδιαφερόμενο σχολείο.

Ταχυδρομική διεύθυνση σχολείου:

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ                                                                           Στρατηγού Δουμπιώτη 6α Αταλάντη ΤΚ:35200

Προσφορές  που δεν έχουν παραληφθεί εντός της ορισμένης προθεσμίας με οποιοδήποτε τρόπο, δεν λαμβάνονται υπόψη και επιστρέφονται, χωρίς να αποσφραγισθούν, έστω και αν η καθυστέρηση οφείλεται σε οποιαδήποτε αιτία του ταχυδρομείου, των διανομέων ή των μέσων συγκοινωνίας. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από το σύλλογο εκπαιδευτικών του ΕΠΑ.Λ.  Αταλάντης.