Πρόσκληση για υποβολή προσφορών για τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στα Ιωάννινα – Ζαγοροχώρια της Α’ και Β’ Γενικού Λυκείου

14 Φεβρουαρίου 2020

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
ΤΗΛ: 2236022555
FAX: 2236023902
Email: mail@lyk-makrak.fth.sch.gr

Η Διευθύντρια του Γενικού Λυκείου Μακρακώμης, προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία διοργάνωσης 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Α’ και Β΄ τάξης, στα Ιωάννινα – Ζαγοροχώρια στις 27-28-29 Μαρτίου 2020.
Ο αριθμός των μαθητών προβλέπεται να είναι 45 και οι συνοδοί 3.
Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου, καθώς και τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίου (δίκλινα, τρίκλινα).
• Ασφαλιστική “ταξιδιωτική κάλυψη ” για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση)
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης
• Φ.Π.Α.
Παρακαλώ, επίσης, να μας γνωστοποιήσετε, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα, το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε μαθητή, καθώς και το σύνολο κόστους εκδρομής.
Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς σας, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές θα κατατεθούν μέχρι 28/02/2020 και ώρα 11:00 πμ, στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μακρακώμης αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή που θα παραδοθεί στο γραφείο της διευθύντριας του σχολείου.

Πρόγραμμα εκδρομής.

Παρασκευή 27/03/2020: Μακρακώμη – Ιωάννινα – Σπήλαιο Περάματος

Σάββατο 28/03/2020: Επίσκεψη στα Ζαγοροχώρια, Μονοδένδρι, Φαράγγι Βίκου – Αγία Παρασκευή

Κυριακή 29/03/2020: Επίσκεψη στο νησί της κυρα-Φροσύνης, Μουσείο Βρέλη και επιστροφή.

Το ξενοδοχείο πρέπει να είναι υποχρεωτικά μέσα στην πόλη των Ιωαννίνων.