Επιλογή προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου για τη τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Β’ τάξης του 1ου ΓΕΛ Λαμίας στις  Μυκήνες – Ναύπλιο – Επίδαυρο

Στη Λαμία σήμερα Παρασκευή 28-2-2020 και ώρα 13:30 και στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γενικού Λυκείου Λαμίας, συνήλθε σε συνεδρίαση μετά από πρόσκληση του προέδρου της κ. Τζανετάκη Παναγιώτη η επιτροπή που ορίστηκε με την 10/25-2-2020 πράξη του Διευθυντή του Σχολείου, προκειμένου να ανοίξουν και να αξιολογήσουν τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για τη μεταφορά και διαμονή των μαθητών της Β’ τάξης του 1ου ΓΕΛ Λαμίας κατά τη τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη που θα πραγματοποιηθεί στις 26,27, και 28/3/2020 στις Επίδαυρο – Μυκήνες – Ναύπλιο.

Τα μέλη της επιτροπής αφού έλαβαν υπόψη τους την ΥΑ με αριθμ. 20883/ΓΔ4/11-2-2020 (ΦΕΚ 456/τ. β’/13-2-2020) και τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων που υποβλήθηκαν  στο 1ο ΓΕΛ Λαμίας από:

1. Lokris Travel – Περλεπές Νικόλαος (Μάζι Μαλεσίνας Λοκρίδος Φθιώτιδος – 2233080060):

John and George Hotel 4****, στο Τολό τιμή 99€ το άτομο με πρωινό και δύο λεωφορεία 50 θέσεων. Στη τιμή περιλαμβάνεται ΦΠΑ και Φόρος διανυκτέρευσης.

1. KOTSIS TRAVEL (Θυσίας 1 – Μεσολόγγι Αιτωλοακαρνανίας):

John and George Hotel 4****, στο Τολό τιμή 124€ το άτομο με πρωινό. Στη τιμή περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ, όχι ο Φόρος διανυκτέρευσης

1. YOLO HOLIDAYS (Μ. Αλεξάνδρου 21, Ιωνία, 57008 Θεσσαλονίκη)

John and George Hotel 4****, στο Τολό τιμή 119€ το άτομο με πρωινό. Στη τιμή περιλαμβάνεται ΦΠΑ, όχι ο Φόρος διανυκτέρευσης

1. KONTOS TRAVEL (Αβέρωφ 33, Λαμία)

Tolo Hotel 3***, στο Τολό με τιμή 98€ το άτομο (2 άτομα με 85€) με πρωινό. Στη τιμή περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ, 1 λεωφορείο 54 θέσεων κι ένα λεωφορείο 23 θέσεων.

Αποφασίζουν

Να επιλέξουν ως πλέον συμφέρουσα την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου:

Lokris Travel – Περλεπές Νικόλαος (Μάζι, Μαλεσίνας Λοκρίδος Φθιώτιδος) στο ξενοδοχείο John and George Hotel 4****, στο Τολό με τιμή 99€ το άτομο με πρωινό και δύο λεωφορεία 50 θέσεων, στη τιμή περιλαμβάνεται ΦΠΑ και Φόρος διανυκτέρευσης, λόγω του ότι είναι η οικονομικότερη και συγχρόνως πληροί τους όρους και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που ζητήθηκαν με την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος που απευθύναμε.