ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ Γ΄ ΤΑΞΗΣ 2ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΡΟΣΟΧΗ ! ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ)

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ Λαμία 21 – 10 – 2014
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2, 35 100
ΤΗΛ. 22310 47063 & 28977
FAX :22310 34575
e-mail: mail@2lyk-lamias.fth.sch.gr

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τετραήμερη εκδρομή μαθητών του 2ου Γενικού Λυκείου.

Ο Διευθυντής του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία, διοργάνωσης τετραήμερης εκδρομής μαθητών της Γ΄ (Τρίτης) τάξης .
Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από 11 – 12 – 2014, ημέρα Πέμπτη, μέχρι και 14 – 12 – 2014, ημέρα Κυριακή.
Ο αριθμός των μαθητών προβλέπεται να είναι τουλάχιστον 57 και 3 συνοδοί.
Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου, καθώς και το τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίων (δίκλινα, τρίκλινα).
• Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση ).
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
• Φ.Π.Α.
Παρακαλώ, επίσης, να μας γνωστοποιήσετε το συνολικό κόστος της εκδρομής, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα, καθώς και το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε μαθητή.
Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς σας, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές θα κατατεθούν μέχρι την Τετάρτη, 29 – 10 – 2014 και ώρα 10:30 π.μ. στο Γραφείο του Διευθυντή του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας (Παπαβασιλείου 2, 35100, ΛΑΜΙΑ).

Πρόγραμμα εκδρομής

1η ΗΜΕΡΑ Πέμπτη 11 – 12 – 2014

Αναχώρηση από Λαμία και με ενδιάμεση στάση στα Τέμπη. Άφιξη στο Δίο, ξενάγηση στο μουσείο. Κατερίνη για μεσημεριανό γεύμα. Άφιξη στη Θεσσαλονίκη, στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

2η ΗΜΕΡΑ Παρασκευή 12 – 12 – 2014

Πρόγευμα. Αναχώρηση για σπήλαιο Πετραλώνων. Ξενάγηση. Επιστροφή στη Θεσσαλονίκη στο Mentiteranean ΚΟΣΜΟΣ για γεύμα. Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

3η ΗΜΕΡΑ Σάββατο 13 – 12 – 2014

Πρόγευμα. Αναχώρηση για Βεργίνα. Ξενάγηση. Βέροια για μεσημεριανό γεύμα. Θεσσαλονίκη. Διανυκτέρευση.

4η ΗΜΕΡΑ Κυριακή 14 – 12 – 2014

Πρόγευμα. Επίσκεψη στον Άγιο Δημήτριο, στο Μουσείο. Ελεύθερος χρόνος στο κέντρο της πόλης. Αναχώρηση για Λαμία στις 15:30. Άφιξη στη Λαμία περίπου στις 21:30.

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Ο αριθμός μαθητών 57 αντιστοιχεί στο 70% του συνόλου (82) των μαθητών της τάξης. Θα πρέπει να προβλέψετε και προσφορά στην περίπτωση που θα συμμετέχουν και οι 82 μαθητές (σίγουρα, όμως, θα είναι λιγότεροι).
Δεν είναι γνωστός ο αριθμός των μαθητών, αυτή τη στιγμή, γιατί κάποιοι περιμένουν και τις προσφορές.
Ενδέχεται να μην πραγματοποιηθεί η εκδρομή, αν δεν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών.
Ευχαριστώ!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ!

Κωνσταντίνος Γ. Διαμαντής
Φυσικός