Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ τάξης του ΓΕΛ Ελάτειας

Το Γενικό Λύκειο Ελάτειας δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ’ Λυκείου στο διάστημα 7-12-2014 έως 13-12-2014.
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 40 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές
ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΙΤΑΛΙΑ
Συγκεκριμένα: Μετάβαση ακτοπλοϊκώς στο Μπάρι (1 διανυκτέρευση εν πλω), Πομπηία, Ρώμη (3 διανυκτερεύσεις), Σιένα, Φλωρεντία (1 διανυκτέρευση), Ανκόνα, επιστροφή ακτοπλοϊκώς με διανυκτέρευση εν πλω.
ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ : Ξενοδοχεία 4* με ημιδιατροφή κοντά στο κέντρο
Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:
• Ακτοπλοϊκά εισιτήρια και ώρες δρομολογίων
• Διανυκτέρευση σε καμπίνες για όλους τους μαθητές και τους συνοδούς.
• Μετακίνηση με λεωφορείο από Ελάτεια προς το λιμάνι της Πάτρας και αντίστροφα. Το λεωφορείο θα συνοδεύει τους μαθητές καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής και στο πλοίο από Πάτρα προς Μπάρι αλλά και κατά την επιστροφή από Ανκόνα προς Πάτρα.
• Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.
• Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο σε όλες τις πόλεις σύμφωνα με το πρόγραμμα
• Έμπειρος ξεναγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
• Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
• Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ (Ελάτεια, Τ.Κ. 35004 ΤΗΛ. : 2234031021) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 31-10-2014.

Γεώργιος Μαργιώλας

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.