ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ                                                                                 ΡΑΧΕΣ, 30/3/2015
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ
ΠΡΟΣ: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ : ΡΑΧΕΣ
ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ : 35300
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX : 22380-31500
E-mail : mail@gym-rachon.fth.sch.gr

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».

Το Γυμνάσιο Ραχών δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά
(ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του σχολείου.

• Προορισμός: Μετέωρα, Καλαμπάκα , Τρίκαλα
• Διάρκεια: Μια (1) ημέρα
• Ημερομηνία αναχώρησης: 22/4/2015
• Ημερομηνία επιστροφής: 22/4/2015
• Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο/α (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 54
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
• Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο
Γυμνάσιο Ραχών ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 3–4-2015. Για διευκόλυνση μπορεί ο φάκελος να παραδοθεί στην ταχυδρομική θυρίδα του Γυμνασίου Ραχών, στον 4ο όροφο του κτηρίου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας (Κύπρου 85). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από
πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ