ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ – ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX : 22380-31500
E-mail : mail@gym-rachon.fth.sch.gr

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».

Το Γυμνάσιο Ραχών δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά
(ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του σχολείου.

• Προορισμός: Κιλκίς, Λίμνη Δοϊράνη, Θεσσαλονίκη (στην επιστροφή).
• Διάρκεια: Τρεις (3) ημέρες
• Ημερομηνία αναχώρησης: 26/4/2015
• Ημερομηνία επιστροφής: 28/4/2015
• Αναλυτικό Πρόγραμμα: 26/4/2015 08:00 αναχώρηση από Ράχες, Αγία Παρασκευή Τεμπών (στάση), Κιλκίς. . 27/4/2015 Επίσκεψη στη λίμνη Δοϊράνη με τη συνοδεία υπευθύνων του ΚΠΕ Κιλκίς.
28/4/2015 Θεσσαλονίκη (Λευκός Πύργος, Άγιος Δημήτριος, Ζωολογικό Πάρκο). Επιστροφή στις Ράχες.
• Μεταφορικό μέσο: Ένα (1) λεωφορείο με όλες τις προβλεπόμενες από την ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές, ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:18
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2
• Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή, μόνο για τη μεταφορά των μαθητών (για τη διαμονή έγινε συνεννόηση με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο
Γυμνάσιο Ραχών ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 3–4-2015. Για διευκόλυνση μπορεί ο φάκελος να παραδοθεί στην ταχυδρομική θυρίδα του Γυμνασίου Ραχών, στον 4ο όροφο του κτηρίου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας (Κύπρου 85). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από
πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, τους δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ