ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗ 25 – 02 – 2016
ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
Διεύθυνση : Π. Μπακογιάννη 4, Αταλάντη
Πληροφορίες: Πέτρου Πέτρος
Τηλέφωνο : 2233023089
Fax : 2233081001
Email : mail@lyk-atalant.fth.sch.gr

Σας γνωστοποιούμε ότι το Σχολείο μας προτίθεται να πραγματοποιήσει 7ήμερη εκδρομή στην Ιταλία, στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning, ομάδας μαθητών των Α΄και Β΄ τάξεων του Σχολείου μας.
Στην εκδρομή θα συμμετέχουν 45 μαθητές και 4 συνοδοί καθηγητές.
Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α Ε Κ Δ Ρ Ο Μ Η Σ
03-04-2016 :ΑΤΑΛΑΝΤΗ – ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ – ΜΠΡΙΝΤΕΖΙ (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ εν πλω).
04-04-2016 :ΜΠΡΙΝΤΕΖΙ – ΟΤΡΑΝΤΟ (4ωρη επίσκεψη) – ΝΑΠΟΛΙ (μέσω ΤΑΡΑΝΤΑ-ΠΟΤΕΝΖΑ). ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ.
05-04-2016 :ΝΑΠΟΛΙ – ΠΟΜΠΗΪΑ (3ωρη Ξενάγηση) – ΡΩΜΗ (βόλτα στις πλατείες Λαού και Ισπανίας). ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ
06-04-2016 :ΡΩΜΗ, ΞΕΝΑΓΗΣΗ (Βασιλική Αγίου Πέτρου, Καπέλλα Σιξτίνα, Μουσεία Βατικανού, Πάνθεον, Φοντάνα ντι Τρέβι). (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ).
07-04-2016 :ΡΩΜΗ, ΞΕΝΑΓΗΣΗ (Κατακόμβες Αγίου Καλλίστου, Λουτρά Καρακάλλα, Κολοσσαίο, Ρωμαϊκή Αγορά). ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ
08-04-2016 :ΡΩΜΗ (Βίλλα Μποργκέζε, πιάτσα Ναβόνα) – ΜΠΑΡΙ – ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ. (ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ εν πλω).
09-04-2016 :ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ – ΑΤΑΛΑΝΤΗ.
Τίθενται οι παρακάτω προϋποθέσεις – προδιαγραφές:
1.Ένα λεωφορείο για τις μετακινήσεις καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας, κλπ, όπως ορίζει ο νόμος).
2.Έμπειρος ξεναγός – συνοδός καθ΄ όλη την διάρκεια της εκδρομής.
3.Καμπίνες 3-κλινες, 4-κλινες για τους μαθητές στο πλοίο και μονόκλινες-δίκλινες για τους συνοδούς.
4.Ξενοδοχείο, 4* κατάλληλο να φιλοξενήσει μαθητές και όλα τα δωμάτια να βρίσκονται σε 1 ή 2 ορόφους.
5.Ημιδιατροφή στο ξενοδοχείο.
6.Στην τιμή να περιλαμβάνονται: Λιμενικά Τέλη – Δημοτικοί Φόροι – Check point πόλεων – Είσοδοι μουσείων – Αρχαιολογικών χώρων.Να γίνεται ξεχωριστή αναφορά σε αυτά και να μην υπάρχουν κρυφές χρεώσεις.
7.Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή (με Φ.Π.Α)
8.Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και τυχόν επαναπατρισμού.
9.Απο το συμφωνηθέν ποσό, θα παρακρατηθεί εγγύηση καλής εκτέλεσης της εκδρομής και ακριβούς τήρησης των όρων της, το 20% του συνολικού ποσού, το οποίο θα καταβληθεί ατόκως με το πέρας της εκδρομής.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό – τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΟΘΟΥΝ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΛΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΣΤΟ ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ή ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 04-03-2016 ΚΑΙ ΩΡΑ 12Η ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΗ.ΘΑ ΑΝΟΙΧΘΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 09-03-2016 ΣΤΙΣ 09.00 ΠΡΩΪΝΗ. ΝΑ ΛΗΦΘΕΙ ΥΠΟΨΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ 129287/Γ2/10-11-2011 ΤΟΥ ΥΠ.ΠΑΙ.Ε.Θ

ΠΕΤΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.