Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ’ Τάξης του Γυμνασίου Ελάτειας

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΛΑΤΕΙΑΣ

Ταχ. Διεύθυνση: Ελάτεια – 35004

Τηλέφωνο:22340-32325

Fax: 22340-31321

E-mail: mail@gym-elateias.fth.sch.gr

Ελάτεια 25-02-2016

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το Γυμνάσιο Ελάτειας δέχεται οικονομικές προσφορές για την διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ’ Γυμνασίου στα πλαίσια δραστηριοτήτων στο διάστημα 7-4-2016 έως 8-4-2016.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ: 27  μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: Μουζάκι- Τρίκαλα- Καρδίτσα- Λίμνη Πλαστήρα

ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ: Ξενοδοχεία 3* και άνω στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Μετακίνηση με λεωφορείο σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

1η μέρα

Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Ελάτειας

Άφιξη στο Κέντρο Διαλογής Απορριμμάτων Δυτ. Θεσσαλίας στο Αρτεσιανό Καρδίτσας και στη συνέχεια μεταφορά

στο Κέντρο Περβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μουζακίου και

στην πόλη των Τρικάλων για φαγητό- ξενοδοχείο.

2η μέρα

Επίσκεψη  στην «Περιβαλλοντική Αναπτυξιακή Δυτ. Θεσσαλίας» στην περιοχή Τρικάλων και στη συνέχεια

Μετακίνηση και περιήγηση στην περιοχή της Λίμνης Πλαστήρα και στην πόλη της Καρδίτσας για φαγητό

Αναχώρηση για Ελάτεια

• Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές, με πρωινό
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα
  • Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  •  Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής με ΦΠΑ αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή/τρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, στον οποίο να αναγράφεται ο προορισμός, στο Γυμνάσιο Ελάτειας (Ελάτεια, Τ.Κ. 35004 ΤΗΛ. : 2234032325) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τρίτη, 1-3-2016.

Γεώργιος Φλωκατούλας