Προγραμματιζόμενη εκπαιδευτική εκδρομή του Γυμνασίου Ραχών στην Αμφίκλεια. Πρόσκληση ενδιαφέροντος για ταξιδιωτικά γραφεία.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ:       ΡΑΧΕΣ

ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ:     35300

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:      ΜΠΟΥΡΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX: 22380-31500

E-mail:     mail@gym-rachon.fth.sch.gr

Το Γυμνάσιο Ραχών Φθιώτιδας σχεδιάζει την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής (παιδαγωγικής) εκδρομής στην Αμφίκλεια, στο Μουσείο Άρτου και Επαγγελμάτων καθώς και στην ιστορική Μονή Δαδίου, στις 29 Μαρτίου 2016, από τις 08.00 έως τις 16.00. Σύμφωνα με τις δηλώσεις των γονέων και κηδεμόνων οι συμμετέχοντες μαθητές είναι πενήντα δύο (52). Τους μαθητές θα συνοδεύσουν τέσσερις (4) καθηγητές.
Για τον λόγο αυτό, προσκαλούμε τα ενδιαφερόμενα ταξιδιωτικά γραφεία να υποβάλουν τις προσφορές τους, λαμβάνοντας υπόψη το πρόγραμμα της εκδρομής όπως αναγράφεται παρακάτω:
Εκπαιδευτική Εκδρομή Γυμνασίου Ραχών στην Αμφίκλεια:
08:15 Αναχώρηση εκδρομικού λεωφορείου από τη στάση του ΚΤΕΛ στο Γυμνάσιο Ραχών
10:00 Άφιξη στην Αμφίκλεια
Ημίωρη παραμονή στην κεντρική πλατεία για πρωινό γεύμα
10:30 Επίσκεψη και ξενάγηση στο Μουσείο Άρτου και Επαγγελμάτων (Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας)
12:30 Αναχώρηση για Ιερά Μονή Δαδιού (Μοναστήρι Παναγίας Γαυριώτισσας )
13:30 Αναχώρηση για την κεντρική πλατεία Αμφίκλειας. Μεσημεριανό γεύμα. Περιήγηση στις γραφικές γειτονιές του παραδοσιακού χωριού.
14:30 Αναχώρηση για Ράχες
16:00 Άφιξη στις Ράχες και ολοκλήρωση εκδρομής

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Ραχών αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 22-03-2016 και με τον όρο ότι θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα σύμφωνα με τον νόμο.

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Ραχών
Μπούρα Γιαννούλα

Δημοσιεύθηκε στην Uncategorized, Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.