ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ – 3ο ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : 2231021337
FAX : 2231021316
E-mail: mail@3lyk-lamias.fth.sch.gr
ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».
Το 3o ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά
(ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Β’ τάξης του σχολείου.
• Προορισμός: Μετέωρα, Τρίκαλα
• Ημερομηνία εκδρομής: 22/12/2016, με ώρα αναχώρησης από το σχολείο 08:00 και ώρα επιστροφής στη Λαμία 20:45
• Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) ή δυο (2) λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
• Επίσκεψη στην Ιερά Μονή του Μεγάλου Μετεώρου (Μετέωρα)
• Επίσκεψη στο Φρούριο, στον ποταμό Ληθαίο, στην παλαιά συνοικία Βαρούσι, στο Κουρσούμ Τζαμί, στο Μύλο Μουτσόπουλου – Μύλο των Ξωτικών (Τρίκαλα)
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 74
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
• Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο
3ο ΓΕΛ Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 19-12-2016. Ωράριο λειτουργίας του σχολείου 08:00-13:35. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και οποιοδήποτε άλλο έγγραφο προβλέπεται από τη νομοθεσία.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από
πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Λαμία, 13/12/2016
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Σχετικά με 3ο Γενικό Λύκειο Λαμίας

Διεύθυνση : Σπ. Μουστακλη 6 Αφανός, Λαμία TK 35100 Τηλέφωνο : 22310 21337, 22310 52722 Φαξ : 22310 21316