: «Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου στην Κέρκυρα στα πλαίσια των πολιτιστικών προγραμμάτων «Η συνάντηση του Αχιλλέα με την τέχνη».

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Γ΄του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου στην Κέρκυρα στα πλαίσια των πολιτιστικών προγραμμάτων «Η συνάντηση του Αχιλλέα με την τέχνη».

•Προορισμός: Κέρκυρα
•Διάρκεια: Τρεις (3) ημέρες
•Ημερομηνία αναχώρησης: 07/05/2017
•Ημερομηνία επιστροφής: 09/05/2017
•Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
•Μετακινήσεις : Στην Κέρκυρα εντός και εκτός πόλεως .
•Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 39
•Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
•Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τρίτη 04–04-2017 στις 10:00 π.μ.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Πετρής Λάμπρος