ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 8ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ

Το 8ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Α΄ και Β΄ τάξης του σχολείου μας.

• Προορισμός: Αθανασάκειο Μουσείο Βόλου.
  • Διάρκεια: 1 ημέρα.
  • Ημερομηνία αναχώρησης: Παρασκευή 19/05/2017
  • Ημερομηνία επιστροφής:   Παρασκευή 19/05/2017
  • Μεταφορικό μέσον: 2 λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 86
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 6

Το πρόγραμμα της μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης είναι το ακόλουθο:

08:00  Αναχώρηση από το 8ο Γυμνάσιο Λαμίας στη Ροδίτσα.

09:30  Ενδιάμεση στάση στη Νέα Αγχίαλο.

10:30  Αναχώρηση για Βόλο.

11:15  Άφιξη και ξενάγηση στο Αθανασάκειο Μουσείο Βόλου.

12:30  Φαγητό στην πόλη του Βόλου.

15:00  Περιήγηση στην πόλη και την παραλιακή περιοχή του Βόλου.

18:45  Αναχώρηση για Λαμία με ολιγόλεπτη στάση στην Εθνική Οδό.

20:30  Άφιξη στο 8ο Γυμνάσιο Λαμίας στη Ροδίτσα.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 8ο Γυμνάσιο Λαμίας (Ροδίτσα) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 11/05/2017 στις 12:00 μμ. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό – τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων – κηδεμόνων και μαθητών.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΚΟΜΙΑΝΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.