ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου»

1η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για επταήμερη εκδρομή μαθητών του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου.

Το Γενικό Λύκειο Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση πολυήμερης (7ήμερης) εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Τρίτης (Γ’) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 14 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές
Προορισμός: Βελιγράδι – Βιέννη – Βουδαπέστη – Μπρατισλάβα – Βελιγράδι.
Συγκεκριμένα: Οδικώς Βελιγράδι – Βιέννη  – Βουδαπέστη – Μπρατισλάβα – Βελιγράδι και επιστροφή
Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη 29/11/2017
Ημερομηνία επιστροφής:  Τρίτη 5/12/2017

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

1.  Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, μεγάλο  όχι μικρό – mini bus, (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)  με δεύτερο οδηγό καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  2. Διανυκτερεύσεις:

1η εκδοχή:   Μία (1) στο Βελιγράδι, δύο (2) στη  Βιέννη, δύο (2) στη Βουδαπέστη, μία (1) στο  Βελιγράδι. (και ημερήσια εκδρομή στα παραδουνάβια χωριά  και Μπρατισλάβα -Σλοβακία από Βουδαπέστη)

2η εκδοχή: Μία (1) στο Βελιγράδι, μία (1) στη  Βιέννη, τρεις (3) στη Βουδαπέστη, μία (1) στο  Βελιγράδι. (και ημερήσια εκδρομή στα παραδουνάβια χωριά  και Μπρατισλάβα -Σλοβακία από Βουδαπέστη)

1. Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ’ ελάχιστο) σε τρίκλινα και τετράκλινα και μονόκλινα για τους δύο συνοδούς
  2. Ημιδιατροφή (πρωινό – βραδινό). Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  3. Έμπειρος ελληνόφωνος ξεναγός καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδρομής
  4. Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  5. Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης)
  6. Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  7. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια καθώς και το κόστος των ημερήσιων διαδρομών σύμφωνα με το πρόγραμμα. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Μαρτίνου, Τ.Κ. 35005, Μαρτίνο) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 06-11-2017 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-14:00). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από την Διευθύντρια του σχολείου, τους δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

2η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για επταήμερη εκδρομή μαθητών του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 14 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές
Προορισμός: Ηγουμενίτσα – Ανκόνα – Βενετία – Φλωρεντία – Ανκόνα – Ηγουμενίτσα

Συγκεκριμένα: Οδικώς Ναύπακτος –  Ηγουμενίτσα, ακτοπλοϊκώς  – Ανκόνα, οδικώς – Βενετία – Φλωρεντία – Ανκόνα ακτοπλοϊκώς – Ηγουμενίτσα επιστροφή οδικώς Ιωάννινα – Μαρτίνο.
Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη 29/11/2017
Ημερομηνία επιστροφής:  Τρίτη 5/12/2017

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

1.  Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, μεγάλο όχι μικρό – minibus, (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) με δεύτερο οδηγό καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  2. Διανυκτερεύσεις: μία (1) εν πλω, δύο (2) Μέστρε (Βενετία), δύο (2) Φλωρεντία , μία (1) εν πλω
  3. Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ’ ελάχιστο) σε τρίκλινα και τετράκλινα και μονόκλινα για τους δύο συνοδούς
  4. Ημιδιατροφή (πρωινό – βραδινό). Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  5. Έμπειρος ελληνόφωνος ξεναγός καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδρομής
  6. Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  7. Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης)
  8. Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  9. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια καθώς και το κόστος των ημερήσιων διαδρομών σύμφωνα με το πρόγραμμα. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Μαρτίνου, Τ.Κ. 35005, Μαρτίνο) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 06 -11-2017 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-14:00). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις και χαρακτηρίσθηκε , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.