Πρόσκληση υποβολής προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για 6ημερη εκδρομή μαθητών του ΓΕΛ Καμένων Βούρλων στο εξωτερικό.

Το ΓΕΛ Καμένων Βούρλων δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 6ήμερης εκδρομής της Γ’ Τάξης.

1ος Προορισμός (Α):Φλωρεντία – Ημερήσιες εκδρομές σε Βενετία και Σιένα-Πίζα
Διάρκεια :Έξι ημέρες (5 διανυκτερεύσεις)
Μεταφορικό μέσο:Καράβι (προς Ανκόνα) -Αεροπλάνο(επιστροφή)

1ος Προορισμός (Β):Φλωρεντία – Ημερήσιες εκδρομές σε Βενετία και Σιένα-Πίζα
Διάρκεια :Έξι ημέρες (5 διανυκτερεύσεις)
Μεταφορικό μέσο : Αεροπλάνο(προς και από Ρώμη)

2ος Προορισμός :Πράγα – Ημερήσια εκδρομή σε Βιέννη
Διάρκεια :Έξι ημέρες (5 διανυκτερεύσεις) Μεταφορικό μέσο :Αεροπλάνο(προς και από Πράγα)
Αριθμός καθηγητών :4

Απαιτείται Ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ατομική ασφάλιση μαθητών και συνοδών που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ Καμένων Βούρλων αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 9/11 /2017.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από 5 μελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου,δύο(2)συνοδούς καθηγητές,ένα(1) εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και ένα(1) μαθητή.

Κατσαούνος Θεμιστοκλής