ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 3ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
3ο ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ
ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ : ΣΠΥΡΟΥ ΜΟΥΣΤΑΚΛΗ 6
ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ : 35131
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ : 22310-21337
FAX : 2231021316
E-mail: mail@3lyk-lamias.fth.sch.gr
ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».
Το 3o ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Β’ τάξης του σχολείου (ομάδες πολιτιστικών προγραμμάτων).
• Προορισμός: Θεσσαλονίκη
• Διάρκεια: Τρεις (3) ημέρες
• Ημερομηνία αναχώρησης: 15/3/2018
• Ημερομηνία επιστροφής: 17/3/2018
• Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
• Κατάλυμα: Ξενοδοχείο τριών αστέρων στην πόλη της Θεσσαλονίκης σε σημείο τέτοιο, ώστε οι μαθητές να μπορούν να μετακινούνται με τα πόδια τις βραδινές ώρες (μετά τη λήξη του ορίου του χρόνου που δικαιούται ο οδηγός να οδηγεί το λεωφορείο), εκτός αν το ταξιδιωτικό γραφείο αναλάβει τη μετακίνησή τους χωρίς επιπλέον κόστος. Ενδιαφερόμαστε για δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για δυο διανυκτερεύσεις, καθώς και παροχή πρωινού. Πρέπει να μας γνωστοποιηθεί το όνομα του ξενοδοχείου με την προσφορά.
. Θα χρησιμοποιηθεί το λεωφορείο για μετακινήσεις στην πόλη της Θεσσαλονίκης, αν χρειασθεί (π.χ. επίσκεψη στον Άγιο Δημήτριο, Κάστρα…)
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 53
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
• Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 3ο ΓΕΛ Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 7–3-2018. Ωράριο λειτουργίας του σχολείου 08:00-13:35. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και οποιοδήποτε άλλο έγγραφο προβλέπεται από τη νομοθεσία..
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Λαμία, 27/02/2018
ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Σχετικά με 3ο Γενικό Λύκειο Λαμίας

Διεύθυνση : Σπ. Μουστακλη 6 Αφανός, Λαμία TK 35100 Τηλέφωνο : 22310 21337, 22310 52722 Φαξ : 22310 21316