Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για Εκπαιδευτική Εκδρομή των μαθητών του 7ου Γυμνασίου Λαμίας στην Άφυσσο – Καλά Νερά – Βόλος

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για Εκπαιδευτική Εκδρομή των μαθητών του 7ου Γυμνασίου Λαμίας  στην Άφυσσο – Καλά Νερά – Βόλος

Το 7ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής.

Προορισμός: Βόλος

Διάρκεια: 1 ημέρα

Μεταφορικά μέσα:  Λεωφορείο

Ημερομηνία αναχώρησης: 09-05-2018

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 164

Αριθμός καθηγητών που συνοδεύουν: 8

Το πρόγραμμα της εκδρομής έχει ως εξής:

• 08:00΄π.μ: Αναχώρηση από το 7ο Γυμνάσιο Λαμίας με λεωφορείο.
  • 30΄π.μ: Άφιξη στην Άφυσσο – Καλά Νερά του Βόλου.
  • 00΄μ.μ: Αναχώρηση για Βόλο.
  • 30΄μ.μ: Άφιξη στο Βόλο – φαγητό-ελεύθερος χρόνος.
  • 00΄μ.μ: Αναχώρηση από το Βόλο.
  • 30’μ.μ :Άφιξη στην Αμαλιάπολη (Μιτζέλα).
  • 7:00’μ.μ :Αναχώρηση για Λαμία.
  • 30’μ.μ :Άφιξη στο 7ο Γυμνάσιο Λαμίας.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ατομική ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή. Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 7ο Γυμνάσιο αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή 04-05-2018 και ώρα 13:30. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Χρήστος Κ. Ρήγας