ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΙΣ 16 και 17-5-2018 ΣΤΟ ΚΠΕ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

Η Δ/ντρια του 6ου Γυμνασίου Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία, για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του Σχολείου.

Η εκπαιδευτική επίσκεψη προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί στις  16 και 17 Μαΐου 2018, στο ΚΠΕ Καρπενησίου.

Αριθμός μαθητών/τριών : 20

Αριθμός συνοδών:  2

Πρόγραμμα εκδρομής:  Τετάρτη 16 Μαΐου 2018

8:00 π.μ.:  Αναχώρηση από Λαμία

9:10 π.μ.: Άφιξη στο ΚΠΕ Καρπενησίου

10:30 π.μ.:  Προυσός-Μαύρη Σπηλιά

15:00 μ.μ: Καρπενήσι

Πέμπτη 17 Μαΐου 2018

Πρωΐ:  Μικρό Χωριό-Γοργιανάδες-Κορυσχάδες

15:00μ.μ.: Μαυρίλο

18:30:μ.μ.: Αναχώρηση για Λαμία

20:00 μ.μ.:Άφιξη στη Λαμία

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει:

1) Να εξασφαλίζουν ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

2) Να αναγράφουν το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής επίσκεψης (με ΦΠΑ) και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

3) Να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

4) Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι τα οχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στην εκδρομή έχουν ελληνικές πινακίδες κυκλοφορίας , έχουν περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτουν δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρά την ημέρα της εκδρομής.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο της Δ/ντριας του 6ου  Γυμνασίου Λαμίας (Υψηλάντη και Τσιριμώκου 2, 35100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως    έως και  08-05-2018  και ώρα 13:00 μ.μ.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Κουτσονίκα Ανδρονίκη