Γυμνάσιο Στυλίδας -Πρόσκληση υποβολής προσφορών από ταξιδιωτικά γραφεία για εκπαιδευτική εκδρομή στο Βόλο

Γυμνάσιο Στυλίδας
Ταχ. Διεύθυνση: Άρη Βελουχιώτη
Τ.Κ: 33500 Στυλίδα
Τηλέφωνο: 2238022377

Ε-mail σχολείου :  mail@gym-stylid.fth.sch.gr

Το Γυμνάσιο Στυλίδας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής  εκδρομής όλων των τάξεων του σχολείου μας.

Προορισμός :  Βόλος

Ημερομηνία αναχώρησης   :  16/5/2018 και ώρα 8:00π.μ..
Ημερομηνία επιστροφής     :  16/5/2018 και ώρα 20:00.μ.μ.
Μεταφορικό μέσο               : Τρία (03) λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  142 κατ’ εκτίμηση.
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 8

Διανυκτέρευση : Καμία

Πρόγραμμα Εκδρομής

8:00   Αναχώρηση  από το Γυμνάσιο Στυλίδας για Βόλο με ενδιάμεση  στάση.

10:30 – 12:45   Άφιξη στο Βόλο. Ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στο Συγκρότημα «Τσαλαπάτα».

13:00 – 15:30   Μετάβαση στην παραλία Βόλου για  γεύμα                                                     15:30                 Αναχώρηση για Αγχίαλο.                                                                                     16:00 – 17:30   Περιήγηση στην  Αγχίαλο                                                                                   17:30                Αναχώρηση για Στυλίδα με ενδιάμεση στάση.                                                    20:00               Άφιξη στη Στυλίδα

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.

Ζητείται προσφορά :                                                                                                                     για το συνολικό κόστος της εκδρομής,  και
για το κόστος ανά μαθητή.
Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο Γυμνάσιο Στυλίδας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, και όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι Παρασκευή 11-5-2018 και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993. Επίσης υπεύθυνη δήλωση  ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει σύμφωνα με το άρθρο 12 της Αριθμ.33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υ.Π.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Στυλίδας

Ανδρεαδάκης Ιωάννης