Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για 3ήμερη Εκπαιδευτική Εκδρομή της Α και Β Τάξης στη Θεσ/νίκη

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΟΜΟΚΟΥ

Δομοκός Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35100

τηλ. 22320-22363

fax: 22320-23358

mail@lyk-domok.fth.sch.gr

Ο Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Δομοκού προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία διοργάνωσης τριήμερης εκδρομής μαθητών της Β΄ και Α΄ Τάξη.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από Παρασκευή 19 Απριλίου 2013 έως Κυριακή 21 Απριλίου 2013.

Ο αριθμός των μαθητών προβλέπεται να είναι 54 (κατά προσέγγιση) και οι συνοδοί καθηγητές 3.

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου, καθώς και το τι θα προσφέρει.

• Είδος δωματίων (δίκλινα, τρίκλινα).

• Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση).

• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.

• Φ.Π.Α.

Παρακαλώ, επίσης, να μας γνωστοποιηθεί, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα, το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε μαθητή. Να γίνεται σαφές επίσης αν πρόκειται για 1 ή 2 λεωφορεία λόγω του οριακού αριθμού μαθητών και συνοδών.

Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.

Οι προσφορές θα κατατεθούν μέχρι την Παρασκευή 22-03-2013, στο Γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Δομοκού αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικά.

Πρόγραμμα Εκδρομής:

Το πρόγραμμα της εκδρομής ορίζεται ως εξής:

Παρασκευή 19 Απριλίου 2013: Επίσκεψη στο Δίον της Πιερίας και ξενάγηση στον Αρχαιολογικό χώρο. Άφιξη στη Θεσσαλονίκη (14.00). Επίσκεψη στο Λευκό Πύργο.

Σάββατο 20 Απριλίου 2013: Επίσκεψη στο Βυζαντινό Μουσείο και στο Αρχαιολογικό Μουσείο Επίσκεψη στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου και στο Πλανητάριο

Κυριακή 21 Μαρτίου 2013: Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη Άφιξη στη Βεργίνα και επίσκεψη στον Αρχαιολογικό χώρο. Άφιξη στο Δομοκό περίπου στις 19.00.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.  ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

κλ. ΠΕ 02