Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για την ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα (Ακρόπολη) της Β΄ τάξης του 2ου Γυμνασίου Λαμίας στις 11-12-2019

Το 2ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από Ταξιδιωτικά Γραφεία για την ημερήσια, χωρίς διανυκτέρευση επίσκεψη των μαθητών της Γ΄ τάξης του, που έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 11-12-2019  με προορισμό την ΑΘΗΝΑ-ΑΚΡΟΠΟΛΗ με το παρακάτω πρόγραμμα:

08:00:            Αναχώρηση από το σχολείο.

11:30:            Άφιξη στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης.

14:00:            Αναχώρηση για Σπάτα για διάλειμμα και φαγητό.

14:30:            Άφιξη στα Σπάτα – Δίωρη παραμονή.

16:30:            Αναχώρηση για Λαμία.

20:00:            Άφιξη στη Λαμία.

Συμμετέχουν 50 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές. Το μεταφορικό μέσο θα είναι ένα (1) λεωφορείο (όχι διώροφο) και η μετακίνηση από και προς Αθήνα θα πραγματοποιηθεί μέσω της νέας εθνικής οδού. Ημερομηνία αναχώρησης και επιστροφής η 11η Δεκεμβρίου 2019.

Τα ενδιαφερόμενα Ταξιδιωτικά Γραφεία πρέπει να καταθέσουν στο σχολείο:

1. Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή,
  2. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας,
  3. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ,
  4. Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι το όχημα που θα χρησιμοποιηθεί στην εκδρομή έχει περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτει δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρό την ημέρα της εκδρομής.

Τα παραπάνω στοιχεία και η οικονομική προσφορά με το συνολικό κόστος της εκδρομής, περιλαμβανομένου ΦΠΑ και με το κόστος ανά μαθητή, πρέπει να παραδοθεί στο 2ο Γυμνάσιο Λαμίας (Παπαβασιλείου 4 – Λαμία – 35133) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι Παρασκευή 30-11-2019 και ώρα 12:00΄.

Γιδόγιαννου Σεβαστή