Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη μαθητών του Γυμνασίου Πελασγίας στο ΚΠΕ Υπάτης

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης των μαθητών του σχολείου μας στο ΚΠΕ Υπάτης με τα εξής χαρακτηριστικά:
• Προορισμός: ΚΠΕ Υπάτης, Αστεροσχολείο, Μονή Αγάθωνος
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: περίπου 50
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 ή 4
• Ημερομηνία αναχώρησης: 1/4/2014
• Ημερομηνία επιστροφής: 1/4/2014
• Μεταφορικό μέσο: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ). Θα προτιμηθεί η προσφορά με την οικονομικότερη συνολική τιμή.
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης (υποχρεωτική).
• Ασφαλιστική (προαιρετική) «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση ).
Πρόγραμμα:
8:00: Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Πελασγίας,
10:00: Άφιξη στο ΚΠΕ Υπάτης και Αστεροσχολείο.
10:00 – 11:15: Επίσκεψη Βυζαντινού Μουσείου Υπάτης
11:15 – 13:30: Μονή Αγάθωνος πεζοπορία στην Οίτη περιβαλλοντικής ομάδας – Επιστροφή στην Υπάτη
13:30 – 15:00: Λουτρά Υπάτης για φαγητό ή σνακ
17:30 περίπου: Άφιξη στο Γυμνάσιο Πελασγίας
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και το κόστος ανά μαθητή περιλαμβανομένων όλων μετακινήσεων (με Φ.Π.Α.)
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γυμνάσιο Πελασγίας, Τ.Κ. 35100, Πελασγία) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως ή με φαξ το αργότερο μέχρι και τις 23/3/2015 ημέρα Δευτέρα (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08.00π.μ. – 01.30μ.μ.).
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό – τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Πελασγίας
ΜΠΑΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ